Rejestracja projektów na Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE)

5 kwietnia 2016 9:43

Już po raz trzeci przekonujemy, że zaprezentowanie swojego projektu na DOFE to strzał w dziesiątkę! Wystarczy odrobina samozaparcia, by wypromować pomysły i pokazać atrakcje, jakie można realizować dzięki Funduszom Europejskim.

Czym jest DOFE?

Dni Otwarte Funduszy Europejskich organizowane są w tym roku już po raz trzeci. To ogólnopolska akcja, której rezultaty najbardziej widoczne są na poziomie regionalnym. W ciągu czterech dni (12-15 maja br.) beneficjenci, którzy skorzystali z unijnego dofinansowania, mogą pochwalić się swoimi dokonaniami i zaprosić do obejrzenia efektów pracy, której się podjęli.

Edycja DOFE w 2015 roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W całym kraju zorganizowano prawie 1000 wydarzeń, z których skorzystało 200 tys. osób. Liczby te pokazują jak ogromna jest siła promocji projektów, które zawdzięczają swoją obecność europejskiemu wsparciu.

Gotowi? A więc startujemy!

Rejestracji projektów (które przez cały czas trwania akcji będą promowane na stronie internetowej DOFE, a relację z najciekawszych miejsc będzie można śledzić w mediach ogólnopolskich) można dokonać od 5 do 22 kwietnia br. za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowegoLink prowadzi do serwisu zewnętrznego.

Zgłoszony projekt weźmie udział w akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które potrwają od 12 do 15 maja br. w całej Polsce. Nie ma narzuconej formy prezentacji projektu. Wszystko zależy od specyfiki prowadzonej działalności i atrakcji jakie można zaoferować, np.:

• udostępnienie historycznych wystaw do zwiedzania
  • pozwolenie na wejście za kulisy lub w miejsca na co dzień niedostępne
  • zorganizowanie warsztatów rękodzieła, kursów tanecznych czy pokazów robotów
  • przygotowanie degustacji specjalnego menu
  • zorganizowanie wycieczki krajoznawczej lub spaceru miejskiego z przewodnikiem

Oczywiście to tylko przykładowe pomysły. Każdy projekt ma swój indywidualny klimat, konkretnych odbiorców czy nietuzinkowe rozwiązania do pokazania. Może już czas, by ujrzały światło dzienne? Może to właśnie ten moment, żeby pochwalić się swoim pomysłem i wypromować przedsiębiorcze myślenie?

Małopolski akcent – Festiwal Funduszy Europejskich

W ramach DOFE w naszym regionie wystartuje druga edycja Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”. Pierwszym miastem, w którym odbędzie się to wydarzenie będzie Nowy Targ. Wszystkie atrakcje, występy, warsztaty, bezpłatna strefa zabaw dla dzieci i koncert gwiazdy wieczoru odbędą się na nowotarskim rynku w niedzielę, 15 maja br.

Wydarzenie w Nowym Targu zainauguruje cykl Festiwalu w pięciu miastach Małopolski (oprócz Nowego Targu to Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim i Olkusz). W formule podobnej do edycji z ubiegłego roku, festiwalowe miasteczko będą tworzyli beneficjenci, którzy otrzymali dofinansowanie z Funduszy Europejskich. Udział w wydarzeniu to wyjątkowa promocja swoich dokonań i umiejętności (film podsumowujący Festiwal w 2015 rokuLink prowadzi do serwisu zewnętrznego). Wszystkich beneficjentów, zainteresowanych rozstawieniem swojego stoiska na Festiwalu, zapraszamy do kontaktu (poniżej).

Kontakt

Koordynatorem akcji DOFE jest Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości oraz Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie.

Pytania w sprawie Dni Otwartych Funduszy Europejskich i Festiwalu „Małopolska myśli o Tobie” można kierować na adres mailowy: fundusze@umwm.pl lub dzwonić pod numery telefonów: (12) 29 90 808, (12) 29 90 813.