MRPO Działanie 8.2 Budowanie pozycji Małopolski w europejskich sieciach współpracy

5 kwietnia 2013 12:32

Przypominamy, iż wciąż trwa nabór na Działanie 8.2 Budowanie pozycji Małopolski w europejskich sieciach współpracy MRPO.

Konkurs ma charakter otwarty i polega na ocenie pełnej dokumentacji projektu wraz z wnioskiem o dofinansowanie.

W ramach Działania  8.2 dofinansowane będą przedsięwzięcia z zakresu współpracy międzynarodowej, między innymi pomiędzy regionami UE, angażujące, co najmniej 1 partnera z Województwa Małopolskiego i co najmniej 2 partnerów zagranicznych, w szczególności z rożnych państw członkowskich UE a także najbliższych sąsiadów (tj. mających wspólną granicę administracyjną z Rzeczypospolitą Polską). Projekty mogą obejmować działania w różnych obszarach, m.in.: edukacja, gospodarka, turystyka, kultura, ochrona środowiska, ochrona zdrowia. Szczególnie pożądane będą projekty realizowane z instytucjami z regionów partnerskich Województwa Małopolskiego i promujące idee:

·         partnerstwa publiczno-prywatnego;

·         gospodarczych przedstawicielstw Małopolski zagranicą;

·         turystyki wiejskiej;

·         finansowania, mecenatu, sponsoringu i promocji przedsięwzięć kulturalnych;

·         produktów turystycznych;

·         odnawialnych źródeł energii

·         zarządzania polityką regionalną;

·         zarządzania służbą zdrowia.

W obrębie Działania dopuszcza się możliwość udziału w przedsięwzięciach podejmowanych w ramach inicjatywy „Regiony na rzecz zmian gospodarczych” oraz istnieje możliwość realizowania przedsięwzięć nawiązujących do wyników wypracowanych w ramach tej inicjatywy. Projekty mogą zakładać realizację działań zarówno na obszarze Małopolski jak i zagranicą, przy czym koszty podróży służbowych w ramach projektu nie mogą przekroczyć 25% całkowitych wydatków kwalifikowanych projektu. Koszty inwestycyjne projektu nie mogą przekroczyć 10% całkowitych wydatków kwalifikowanych projektu.

Projekty współpracy (niegenerujące zysku) będą polegać w szczególności na:

  • organizacji wizyt studyjnych,
  • organizacji staży, szkoleń, konferencji, warsztatów w celu wymiany doświadczeń
    i podniesienia kompetencji uczestników,
  • wypracowaniu modeli/wytycznych/strategii w oparciu o poznane w ramach projektu rozwiązania zagraniczne, gotowych do wdrożenia na gruncie polskim przez zainteresowane podmioty/instytucje z terenu Małopolski,
  • wymianie grup młodzieży ze szkół małopolskich różnego szczebla oraz organizacji z sektora pozarządowego prowadzącego do wzmocnienia więzi europejskich oraz poznania tradycji, kultury i zwyczajów partnerów,
  • utworzeniu nowych sieci współpracy/przystępowaniu do już istniejących sieci (spotkanie organizacyjne, określenie zasad i celów funkcjonowania sieci, utworzenie platformy wymiany informacji, w szczególności utworzenie strony internetowej),
  • animowaniu pracy sieci np. poprzez organizację wystaw, spotkań, warsztatów, seminariów.

Preferowane będą projekty kompleksowe, tzn. składające się z wielu możliwych form wymiany doświadczeń (np. projekt obejmujący organizację konferencji, wyjazdów studyjnych, warsztatów i innych) i innowacyjne w skali kraju.

Nabór trwa do dnia 02.08.2013r. (z możliwością przedłużenia) lub do dnia umieszczenia na liście rezerwowej projektów wybranych do dofinansowania projektu, który spowoduje wyczerpanie 140 % środków wskazanej w § 11 ust 2 (wg kursu obowiązującego w dniu zamknięcia naboru).

Regulamin konkursu